TikTok! Czyli pokolenie „Z” przejmuje władzę nad światem – Instafota

TikTok! Czyli pokolenie „Z” przejmuje władzę nad światem

TikTok! Czyli pokolenie „Z” przejmuje władzę nad światem

TikTok to najszybciej rozwijająca się obecnie aplikacja na całym świecie. Najnowsze statystyki wskazują, że w ciągu 2019 roku liczba użytkowników TikToka zwiększyła się o 700 milionów i ciągle rośnie! To absolutny hit na rynku aplikacji społecznościowych.

Tu rządzą młodzi!

Badania wskazują, że aż 64,9% użytkowników TikToka w Polsce to młodzież w wieku 13-15 lat. Drugiej miejsce zajmują młodsi — w wieku poniżej 13 lat — 17,6%, na trzecim miejscu uplasowała się grupa wiekowa 16-18 lat — to 15%, 19-21 to 1,7%, a resztę, czyli 0,4% stanowią osoby powyżej 22 roku życia.

CIEKAWOSTKA 1

—> 95% tych osób stanowią kobiety.

Na czym polega fenomen?

Kluczem do sukcesu aplikacji zdaje się jej różnorodność, a także łączenie różnych form wyrazu – muzyki, tańca, lip dubu, video, aż w końcu montaż, do którego mamy wszystkie potrzebne narzędzia.

Ekspresja!

TikTok okazał się być świetnym miejscem do dzielenia się swoją ekspresją. Największy wzrost popularności aplikacja odnotowała na początku pierwszego kwartału tego roku, który zmusił Świat do pozostania w domu, z powodu pandemii COVID-19.

Nuda? Nie ma mowy – czas na TikToka!

Najchętniej oglądaną kategorią w aplikacji jest Transitions, czyli filmiki kręcone w bardzo specyficzny sposób, ale użytkownicy kochają także taniec, komedię, śpiew, lipc sync, różne challenge, duety, filmiki beauty, modowe oraz sztukę!

CIEKAWOSTKA 2

—> Do tej pory aplikacja odnotowała 2 BILIONY pobrań z App Store i Google Play!

Zalety TikToka według rankingu GET HERO:

– przyjemność z oglądania krótkich filmików
– muzyka i efekty
– częste, ciekawe challenge
– tworzenie duetów
– pozyskiwanie followersów

Bądź twórcą!

Stwórz filmik, inspiruj ale sam też daj się ponieść!
To szybkie, proste i niezwykle kreatywne, dlatego aż 70% użytkowników TikToka tworzy wyjątkowe video, które potencjalnie może dotrzeć aż do 800 milionów ludzi na całym świecie.

CIEKAWOSTKA 3

—> Użytkownicy TikToka spędzają na niej średnio 53 minuty dziennie!