5 sposobów na zrobienie wyjątkowego zdjęcia na Instagram – Instafota

5 sposobów na zrobienie wyjątkowego zdjęcia na Instagram

5-sposobow-na-zrobienie-wyjatkowego-zdjecia-na-instagram

5 sposobów na zrobienie wyjątkowego zdjęcia na Instagram

Moda na Instagram nie przemija. Miliardy osób każdego miesiąca korzysta z aplikacji, publikując na swoich kontach zdjęcia o różnej tematyce, na przykład o kulinariach, podróżach czy o sporcie. Patrzymy na takie zdjęcia, które są często wyidealizowane – o dużej ilości lajków – i sami zostajemy zainspirowani, aby zrobić przynajmniej jedno, wyjątkowe zdjęcie na nasz profil na Instagramie. Często jednak wielu z nas nie wie jak się za to zabrać. Przedstawię więc 5 sposobów, które mogą w tym pomóc.

 

Użyj filtrów do zdjęć wstawianych na swój Instagram

Jest to pierwszy sposób, bo najbardziej oczywisty. Filtry pomogą Ci podkreślić te ważniejsze elementy lub ukryć pewne niedoskonałości w Twoich zdjęciach. Możesz użyć tych wbudowanych w aplikację Instagram, która posiada całą gamę filtrów bądź użyć specjalistycznych programów i aplikacji przeznaczonych do obróbki zdjęć. Presety do zdjęć możesz również kupić u nas tutaj. Pamiętaj, im mniej nałożonych filtrów, tym lepiej twoje zdjęcie będzie wyglądało. Odradzam również używanie filtrów, które zmieniają nasz wygląd, na przykład twarz czy sylwetkę. Zdjęcia na Instagramie mogą być ładne i inspirujące, ale jednocześnie nie starajmy się promować nierealistycznych, i szkodliwych standardów dotyczących kanonu piękna.

 

Wyjątkowe kadry

Co jest głównym tematem zdjęcia, które właśnie robisz? Właśnie ten element powinien znajdować się w centrum Twojego kadru i zajmować większą jego część. Tło jest równie istotnym elementem, który potrafi dodać zdjęciu głębi. Estetyka zdjęcia również się w to wpisuje, fotografia powinna być przyjemna dla oka. Pomyśl o tym, w jaki sposób chcesz przedstawić swoją wizję, aby była ona idealnie odwzorowana. Ustaw kadr w sposób, aby wykluczyć ze zdjęcia elementy, które nie pasują do twojego pomysłu. Zanim wybierzesz kompozycję, musisz pamiętać, że zdjęcia na Instagramie możesz dodać tylko w postaci kwadratu. Zdjęcie więc możesz zrobić za pomocą aparatu w aplikacji i automatycznie otrzymasz ten format bądź przyciąć samemu. Wiele modeli telefonu pozwala już ustawić kwadratowy kadr w ustawieniach aparatu. Rób zdjęcia pod różnymi kątami, nie poprzestawaj na jednym. Dzięki zrobieniu kilku zdjęć możesz zobaczyć co tak naprawdę Ci pasuje i co jest wyjątkowe dla twojego zdjęcia. W tym momencie najpopularniejsze zdjęcia na Instagramie to te robione techniką „flatlay”, czyli z góry, płasko trzymanym telefonem. Jest to cecha charakterystyczna przede wszystkim zdjęć jedzenia wrzucanych przez użytkowników na swoje profile.

 

Zanim wybierzesz kompozycję, musisz pamiętać, że zdjęcia na Instagramie możesz dodać tylko w postaci kwadratu. Zdjęcie więc możesz zrobić za pomocą aparatu w aplikacji i automatycznie otrzymasz ten format bądź przyciąć samemu. Wiele modeli telefonu pozwala już ustawić kwadratowy kadr w ustawieniach aparatu.

 

Pamiętaj o dobrym oświetleniu

Kolejnym sposobem na udane zdjęcie na Instagram jest dobór odpowiedniego światła. Preferowane jest oczywiście światło naturalne. Idealne oświetlenie do zdjęć panuje w okresie świtu oraz na kilka godzin przed zachodem słońca. Jest to tak zwana „Golden hour”, czyli „Złota Godzina”. Ważne jest również, abyś nie używał/a lampy błyskowej podczas robienia zdjęć telefonem, ponieważ kolory mogą stać się płaskie. Pamiętaj, że możesz bawić się światłem! Eksperymentuj do woli, używając do tego różnych przedmiotów, na przykład światełek choinkowych w ciemnym pomieszczeniu, świeczek czy innych sztuczek, które mogą nadać zdjęciu wyjątkowy klimat.

 

Szukanie inspiracji na Instagramie 

Inspirowanie się innymi to równie dobry sposób, aby zrobić wyjątkową dla nas fotografię na Instagram. Przeglądaj portal w poszukiwaniu kont, które Cię zainspirują, znajdź tych najlepszych i ucz się od nich. Pomyśl, co szczególnie Ci się podoba w tych zdjęciach i wykorzystaj to. Autentyczność jest ważna, jednak każda forma sztuki była i jest opierana na dziełach poprzedników.

 

Coś innego

Ostatnim sposobem na wyjątkowe zdjęcie jest po prostu bycie autentycznym. Tak jak wspomniałam wcześniej, inspirowanie się innymi jest jak najbardziej dopuszczalne i służy nauce, jednak wyjątkowe zdjęcie to takie, którego nikt nie widział i potrafi zaciekawić swoim klimatem i charakterem. Fotografuj w sposób nieoczywisty, dodaj nietypową kolorystykę, szukaj nietypowych miejsc bądź załóż nietypowe ciuchy, jeżeli to Ty jesteś elementem na zdjęciu.

Jak widzisz sposobów na wyjątkowe zdjęcia na Instagrama jest wiele. Wystarczy znaleźć coś, co będzie opisywało twój styl na profilu i styl charakteru twojej fotografii. Pamiętaj, że najważniejsza jest autentyczność – to czyni twoje zdjęcia wyjątkowymi