Dlaczego warto posiadać instagrama – Instafota

Dlaczego warto posiadać instagrama

Dlaczego-warto-posiadac-instagrama

Dlaczego warto posiadać instagrama

Instagram to serwis społecznościowy, połączony z aplikacją o tej samej nazwie, który służy do udostępniania na nią oraz na inne serwisy społecznościowe zdjęć i filmów, edytowania ich, opisywania oraz stosowania filtrów fotograficznych. Bardzo charakterystycznym elementem aplikacji był niestandardowy, kwadratowy format dodawania zdjęć, który zmieniono dopiero w 2015 roku. Instagram bardzo szybko stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie. W 2018 roku liczba użytkowników przekroczyła 1 miliard osób. Zainteresowanie nim nie spada, profili przybywa podobnie jak aktywności.

Dlaczego warto go założyć?

Pierwszym, najbardziej ogólnym powodem jest sama rozrywka oraz zainteresowanie. Jest to bardzo popularna aplikacja. Każda młoda osoba posiadająca telefon powinna, choćby dla samej wiedzy, założyć profil i przynajmniej zobaczyć o co w tym wszystkich chodzi. Szczególnie nastolatkowie w szkole, którzy przeważnie są na trudnym etapie dojrzewania powinni zaglądnąć tam aby zobaczyć profile rówieśników. Często to właśnie stamtąd można dowiedzieć się czegoś więcej o danej osobie. To tam ludzie pokazują czym się interesują oraz jakie mają hobby. To daje możliwość motywacji do rozwijania własnych zainteresowań i dzielenia się nimi z innymi, zamiast chować się z nimi w domu.

Współczesny album

W czasach globalizacji, bardzo dużo ludzi podróżuje. Latamy coraz częściej, ale też coraz dalej. Zwiedzamy przeróżne zakątki świata, bywamy tam gdzie nie był jeszcze nikt z naszego otoczenia. Robimy sobie masę zdjęć, nagrywamy pełno ciekawych filmików i oczywiście chcemy dzielić się nimi z innymi. Nasze telefony nie posiadają kliszy, wszystko zapisuje się na kartach pamięci. Bardzo mało zdjęć wywołujemy, nie zakładamy wielkich albumów rodzinnych tak jak to było kiedyś. Instagram jest aplikacją, która może służyć nam za cyfrowy pamiętnik. Możemy wrzucać na niego pliki dla samych siebie i rodziny, a nie dla pozyskiwania obserwatorów i polubień.

Nowoczesny mini blog

Wstawianie zdjęć to tylko jedna z funkcji instargrama. Od jakiegoś czasu można dodawać na niego szybkie relacje, które znikają po 24 godzinach. Jest to ciekawa sprawa dla osób, które mają potrzebę wstawić coś tylko na chwilę, opisać jakieś zdarzenie, opowiedzieć historię, pokazać swój cały dzień. Najczęściej używają jej gwiazdy i blogerzy, którym zależy na stałym kontakcie z fanami. Na relacji pojawiają się rzeczy, których nie chcemy wstawiać na naszego stałego instagrama bo jest ich za dużo lub są mało ważne. Instagram może pełnić funkcję bloga również poprzez zwykłe wstawianie zdjęć i napisaniem do nich wymagającego opisu. Możemy w nim zawrzeć np. nasz plan dnia, odnośnik do innej strony, napisać przepis na potrawę lub na sukces.

Wizytówka firmy

Aplikacja z biegiem nowoczesności stworzyła opcję założenia konta firmowego. To kolejny powód dlaczego warto ją założyć. Możemy wyszukać wszystko czego potrzebujemy i sprawdzić firmę z której usług chcemy skorzystać. Ale nie tylko! Jeśli mamy własną działalność i chcemy zyskać większą liczbę klientów, to instagram może nam w tym pomóc. Wstawiamy posty opisujące nasze produkty. Dzielimy się z innymi tym w jaki sposób prowadzimy firmę i w jakim systemie pracujemy. Udostępniamy opinie zadowolonych konsumentów. Tworzymy nasz wizerunek w sieci i reklamujemy się. To w pewnym stopniu od tego jak pokażemy się w aplikacji, zależy los naszego przedsiębiorstwa.

Zwykła ciekawość świata i otoczenia

Dlaczego warto posiadać instagrama? Ze zwykłej ciekawości. Każdy z nas czymś się interesuje. Mamy, nieodłączną od człowieczeństwa, ciągłą chęć poznawania świata. Aplikacja ta daje nam możliwość obejrzenia unikatowych i niepowtarzalnych zdjęć, filmów i relacji. Profile, które obserwujemy, wybieramy sami. Dobieramy sobie te konta, które według nas są interesujące i przynoszą nam ciekawostki z różnych dziedzin życia.

Gdy już zdecydujemy się, założyć instagrama, powinniśmy pamiętać, że jest to nasz indywidualny profil. Liczba followersów nie jest tak ważna, jak zapisywanie wspomnień i frajda jaką powinniśmy z tego mieć. Większości użytkowników zależy jednak na tym, aby ich profil był piękny i indywidualny. Filtry, które udostępnia aplikacja nie są już wystaczająco dobre. Instagramowicze zrobili się bardziej wybredni, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą niepowtarzających się i oryginalnych instafiltrów. Pomogą Ci one wyodrębnić się i wyłonić z tłumu.